Sigara bağımlısısınız ve aracınızda sigara içmekte bu zamana kadar hiç sorun olmadı. Ancak son zamanlarda aracın içerisindeki sigara kokusu sizi ciddi derece de rahatsız etmeye başladı. Çünkü kapalı bir alan ve sık havalandırılmadığından dolayı sigara ve araç içindeki plastik kokular artık birbirine girmiş durumda. Peki, aracınızdaki bu sigara kokusunu nasıl gidereceksiniz. Bunun bir yolu yöntemi var mı yoksa sürekli olarak camları açıp havalandırmak zorunda mı kalacaksınız?

İşte makalemizin devamında merak ettiğiniz bu konunun yanıtlarını vermeye çalıştık. Biz kiraladığımız araçlarda sigara içilip içilmemesi konusunda müşterilerimize herhangi bir yasak getirmiyoruz ancak yeni çıkan yasaya göre araç içerisinde sigara içmenin cezası olduğunu da hatırlatmak isteriz. Bunun için eğer bundan sonra arabada sigara içmeyecekseniz o zaman eski kokudan da kurtulmanız gerekiyor.

Arabadaki Sigara Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Araçtaki sigara kokusundan profesyonel destek alarak kurtulmak istiyorsanız bunun yolu buharlı temizliktir. Bu firmalar aracınızın içindeki kokulardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Ancak bu yöntemin maliyetli olduğunun da altını çizelim. Yok, ben buna para harcamak istemiyorum bunun için kendi kendime çözmem gerek diyorsanız o zaman aşağıdaki yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Geçmişi Unutun ve Başlayın

Aracınızın içinde sigaraya ait neler varsa hepsini atın kurtulun. Bu uzun yıllar kullanmış olduğunuz bir eşyanız olsa bile. Örneğin araçtaki küllük

Döşemeleri Yıkayın

Aracınızdaki koltukların döşemeleri çıkarılabiliyorsa onları çıkararak yıkayabilirsiniz. Bu sayede kokudan kurtulmak daha hızlı olacaktır. Aracınızın paspasını da yıkamalısınız. İyi bir temizlik için kendinize de bir gününüzü ayırmanız gerekiyor.

Aracın İçini Yıkayın

Aracınızın döşemelerini söküp yıkadıktan sonra çok amaçlı temizleyiciler kullanarak aracınızın içindeki her noktayı yıkamalısınız. Piyasada satılan araç içi temizleyici ürünleri tercih edebilirsiniz kullanışlı ürünlerdir. Aracın ön paneli, kapı içleri, orta konsolu aklınıza gelen plastik ve döşeme tüm aksamı silmelisiniz.

Kabartma Tozu

Aracın içindeki bakterilerinde kötü koku yapacağını hatırlatalım. Bu bakterilerden kurtulmak için ise kabartma tozu kullanabilirsiniz. Kabartma tozunu aracın içine döküp bir gece bekleterek ertesi gün süpürebilirsiniz. O zaman farkı görürsünüz.

Filtreleri Temizleyin

Aracın havalandırmasını sağlayacak olan filtreleri temizleyebilirsiniz. Bu sayede kötü kokuların içeri girmesini önlemiş olur ve araç içerisindeki hava akımını sağlarsınız.