OPEL GÜNEY AFRİKA’DA OPERASYONUNU GÜÇLENDİRİYOR

Güney Afrika’da Opel yeni bir başlangıç yapıyor: 1 Ocak 2018’den itibaren Alman Otomobil üreticisi ürünlerini Güney Afrika iş dünyasının tanınmış markası Unitrans Automotive aracılığı ile satacak. Marka halihazırda ülke çapında birçok otomotiv markasını bünyesinde bulunduruyor. Şimdi bu markalar arasına Opel de katılıyor. İlk aşamada satışlar 35 bayi aracılığı ile gerçekleşecek. Johannesburg ve Cape Town’da iki büyük bayi inşası devam ediyor. Bu atılım Opel Crossland X’in Aralık’ta gerçekleşecek lansmanı ile daha da hızlanacak. Grandland X 2018’in ilk yarısında pazara sunulacak daha sonra ürün yelpazesine yeni nesil Corsa eklenecek.

Güney Afrika’da operasyonun genişlemesi Opel’in 9 Kasım’da açıkladığı PACE! planı kapsamında gerçekleştiriliyor. Marka küresel bir operasyona oluşturmayı ve 2022 yılında 20’den fazla yeni pazara giriş yapmayı amaçlıyor.

Halihazırda Güney Afrika pazarına sunulmakta olan Mokka X şu ana kadar 800 bin satış adedine ulaştı. 2018’de ise bu modele Crossland X ve Grandland X katılarak tüm X ailesi Kara Kıta’nın bu önemli pazarında müşterileri ile buluşacak.